Скъпи, малки и пораснали деца!
Историята на костенурчето Теди е сътворена от две момичета - на девет и на четиридесет и осем години. Тя им отнема цели седем месеца, през които се учат една от друга на търпение и обич. Е, често има и сърдити, но когато поемем на път, той не винаги е гладък.
На път потегля и главният герой в книжката. Ще разберете защо, когато се потопите в нея. Той среща стари дървета, пчели, мравки, пеперуди и още куп създания, които му помагат да по-расне, както и да приеме, че загубите са част от пътешествието ни. Важното е как ще продължим след тях - ще открием ли скритите си сили, ще станем ли по-добри и мъдри. В началото Теди е просто едно тъжно и плахо костенурче. В какъв се пре-връща ще прочетете сами.
Посвещаваме тази история на всички, които имат смелостта да поемат по пътеките, които ги няма на картата и на онези, които разбират езика на природата и Невидимия свят!