Национален регистър на издаваните книги в България

Издание
Заглавие
Човекоядците от Кумаон
Подзаглавие В джунглите на Индия
Автори
Джим Корбет
Илюстрации на корица
Описание

След "Саваните на Кения" и историята на прочутия ловец Джон Хантър, тази книга е още по-въздействаща и живописна. В началото на 20 век проблемът с тигрите-човекоядци е изключително сериозен. Джим Корбет превръща лова на тези животни в своя мисия. Между 1906 и 1941 година известният ловец убива 12 леопарда и тигри-човекоядци. А броят на жертвите, убити от тези животни – жени, деца и мъже, надхвърля 1500 човека.
В продължение на години животът на Джим Корбет е бил на границата със смъртта, десетки пъти се е оказвал на сантиметри от лицето на разярен тигър, изживявал е болести, студени и безсънни нощи в клоните на някое дърво, глад и мъка в очите на близките на убити хора. Един живот, който може да бъде описан като безразсъдно приключение.
"Човекоядците от Кумаон" е световен бестселър, преведена на повече от 30 езика и до днес книгата остава на челно място в класациите на почитателите на този тип романи. Специфичният стил на разказа и вплетените лични истории правят историята много жива и въздействаща. А картините от живота на местното индийско население ни правят преки свидетели на един непознат и далечен свят и описват по неповторим начин борбата за оцеляване между човека и дивите животни.
"Имаше случаи, когато животът ми висеше на косъм, когато празната ми кесия и болестите, вследствие от дългото напрежение и излагане на опасност, правеха живота ми труден, но ще се чувствам богато възнаграден за всичко, стига моето ловуване да е спасило поне един човешки живот."
Джим Корбет Днес националният парк "Джим Корбет" в Индия е един от най-посещаваните от любителите на дивата природа и нейните обитатели.
Издател
Заглавие на поредица Пътешествия и приключения
Подвързия
мека
Националност на автора
САЩ
Формат
друг
Език
Български
Тематики
Художествена проза
Жанр
Пътепис
Категория
Чуждестранна
PublicationISBNs
Поредност на изданието
1
Страници
232
Илюстрирано
Не